!רעל! רעל! רעל 

רובנו באמת אוהבים חיות, אבל זה ממש  לא סוד שמעטים וחריגים הם אותם האנשים 

שאוהבים, מכילים, מקבלים וגם מאמצים בשמחה ובדיצה לחיק ביתם ומשפחתם "חיות מחמד" – כגון נמלים, פרעושים, קרציות, יתושים, תיקנים וכו'.

בגדול, לאורך השנה ובעיקר בחורף רובנו מתמודדים עימם בסבלנות יתרה. אבל עם בוא החמסינים, הצטברות עומסי החום וריבוי טבעי אגרסיבי "בריבוע" מצידם או אז מופר הסטטוס קוו הקיים ולמען בריאות הנפש, שלמות המשפחה ועיקרון הערבות ההדדית, מתקשרים לשירותי הדברה מוסמכים בדחיפות הגובלת בייאוש, סובלים מעוד כמה ימי פוביה, מתפללים לאחר מעשה שמלאכתם צלחה ושלא יצטלבו דרכינו עם שום חום מצוי במחוזות ארונותינו מטבחינו ומבצרנו.

גם במרפאה, עד לא מזמן נדמה היה לנו שאת הרעלות הקיץ הנפוצות אנו עוברים בזהירות ובשלום יחסי, יתכן ובגלל שינוי מהותי באיכות חומרי ההדברה ואולי גם הציבור החל נוקט במשנה זהירות וחוכמה. אבל לא לעולם חוסן, לפתע החלו להצטבר סימנים מחשידים, החתול אפאטי, הכלב מתגרד ולא כל כך נושם טוב וגם הכלבה הקטנה קצת מקיאה.

רפואה - היא ענף של המדע ומקצוע שעוסקים באבחון, מחקר, טיפול במחלות, בשיפור הבריאות ובעיקר ברפואה מונעת. (תודה לויקיפדיה) כדי להיות רופא סביר, צריך בראש ובראשונה להיות מאבחן, בלש גשש ברמה של שרלוק הולמס או לפחות חוקר מז"פ, יש לשאול הרבה שאלות שנראות לכאורה כלא תמיד קשורות וזאת על מנת לדלות ולאסוף מידע, להרכיב את התצרף  ולסיום לבנות אסטרטגיה רפואית.

אחרי דיבור זהיר ושאלות, התמונה מתבהרת... הזמנו הדברה לאתמול על מנת לרסס את הבית, או וועד הבית הזמין הדברת ביובים ופחי האשפה, או ...לא כל כך נראה לי שזה חשוב... אבל על הכלב היו פרעושים ולכן ריססתי אותו עםK-300 ... או יש לי בבית את "החומר", זה משנה שעברה שנתת לנו עבור הכלב אז טפטפתי כמה טיפות על החתול, זה בסדר, נכון? בשכונה שלנו יש מכה של חולדות ופיזרו רעל, כן, הכלב שלנו "גבר, גבר" עצמאי, יוצא החוצה לבד, ללא מחסום וללא רצועה. הכלב נראה קצת אומלל... נכון ששוקולד מנחם? או מסיבה, חבר'ה... קצת מריחואנה על השולחן ואז גם הכלב מחליט לבדוק...יצאנו לטיול עם הכלב ואחר כך הכול השתבש... ועוד ועוד ועוד.

רעל-הוא חומר שעלול לגרום לאורגניזמים לפציעה, מחלה, או מוות. הרעלה – הכנסת חומר רעל לגוף בכמות שגורמת לפציעה, מחלה או מוות. הרעלה יכולה להיגרם עקב בליעת החומר המזיק, שאיפת החומר המזיק וגם על ידי מגע של חומר זה עם העור. התסמינים שונים בין הרעלים השונים ובעיית הבעיות עם תסמינים אלו שהם אינם בהכרח אופייניים להרעלה מחומר אחד. לעיתים התסמינים מזכירים ודומים לכמה סוגי רעלים, רעלנים או אפילו לכמה ווירוסים, חיידקים ובכלל למחלות שמוכרות לנו. לכן חשוב ביותר בכל מקרה של חשד או כאשר חיית המחמד שלנו מגיבה ומתנהגת באופן שונה מהרגיל להתקשר מיד עם גורם רפואי שיכול לסייע בעצה, הכוונה, הערכת סיכונים ובמתן עזרה ראשונה. אל חשש, לא תהיו הראשונים וגם לא האחרונים שיעירו אותנו בשתיים וחמישה לפנות בוקר.