כן, וגם חתולים יכולים לסבול מאסתמה! 

לא שיש מחלות נחמדות אבל כמי שסובל מאסטמה ועוד מילדות, אני מוסמך לומר שכיף גדול זה לא. בדרך כלל נגרמת המחלה לאחר חשיפה לגורמי אלרגיה, תאמינו או לא אבל גם אצלי למשל בין יתר הגורמים  - נמצא "חתול". אני לא אלרגי ל"כול החתול" אלא רק לאיזה מרכיב חלבוני שמפריש החתול. יתרה מכך, שמתי לב ומסתבר שדווקא חתולים קצרי שיער עושים לי את זה יותר מארוכי השיער סטייל החתול הפרסי.

וכן  אני אוהב מאוד את אשר אני עושה ואין לי כרגע כול כוונה לעזוב את המקצוע.

וכן, גם חתולים יכולים לסבול מאסתמה וזוהי בדיוק אותה המחלה ושלא תבינו חלילה לא נכון, זה לא שהחתולים פתאום נעשו אלרגיים לבני אדם או אלי ספציפית. הם פשוט אלרגיים לאיזה שהוא גורם חלבוני אשר נימצא בסביבת המחייה שלהם, גורם אשר חודר לדרכי הנשימה של החתול ועושה בו שמות.

 

אסתמה מוגדרת כמחלת ריאותכרונית חסימתית התקפית וההתקפים נגרמים בדרך כלל בגלל אלרגיה. במהלך ההתקף ריר צמיגי המופרש מדפנות קנה הנשימה, חוסם את הקנה ומקשה על מעבר האוויר בריאות. מנגד, דפנות הסימפונות מתנפחות עוד עובדה שמוסיפה על הקושי של מעבר האוויר ואם זה לא די, אז גם השרירים בדפנות הסימפונות מתכווצים בעווית שיכולה להוביל לחסימה מוחלטת.

מסימני המחלה - שיעול, קושי בשאיפת אויר, וחוסר יכולת לעמוד במאמצים פיזיים ולסיום ניגון התזמורת - רעשי נשימה שנשמעים כמו שריקות.

חתולים שסובלים מאסתמה מתקשים בנשימה, נקודה! כל שאיפה ונשיפה זו מלחמה על אוויר. אפשר גם לראות את שרירי הבטן כשהם מתכווצים בזמן נשיפה כדי לעזור לסרעפת להוציא את האוויר. חתולים אסתמטיים נושמים לרוב עם פה פתוח ולעיתים נראה שהם מותחים את צווארם קדימה כדי להקל על האוויר להיכנס.

בין הטיפולים שניתנים לחתולים אסתמטיים יתכן גם שימוש במשאפים. כן, עוד מטלה לא פשוטה המוטלת על בעלי חתולים, אלו שמתמודדים באופן מתמיד מול האופי העיקש של  החתול על מנת לתת להם מעט "מאוויר הפסגות" שבמשאף. * זוכרים חתולים הם טיפוסים עצמאיים ועקשנים במיוחד.

הטיפול בחתול אסתמטי הוא לכל חיי החתול. 

7 אמרתי לכם שזה יצליח.jpg